O KLUBIE

Klub Siatkarski „Piła” zrodził się z istniejącego od 2011 roku Klubu Sportowego Akademia Siatkówki Braci Lach. Założycielami żeńskiej seniorskiej drużyny KS Piła są bracia Przemysław oraz Michał Lachowie, dobrze znani pilskiej publiczności, byli już siatkarze ekstraligowego Jokera Piła. Od blisko 11 lat założyciele ASBL i KS Piła szkolą dzieci, młodzież z Piły i regionu pilskiego odnosząc sukcesy na arenie ogólnopolskiej. W czerwcu 2021 roku powołana została do życia drużyna seniorek, która będzie uzupełnieniem szkolenia dzieci i młodzieży oraz motywacją dla przyszłych siatkarek z Grodu Staszica.

Nasza siatkarska pierwszoligowa drużyna w sezonie 2023/2024 to połączenie młodości z doświadczeniem. Mamy w składzie zawodniczki, które grały w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, ale też wychowanki Akademii Siatkówki Braci Lach.

„Celem Naszego projektu jest powrót żeńskiej siatkówki seniorskiej do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Oczekują tego od Nas najlepsi kibice siatkarscy jakich mamy w Pile” – tak o nowym klubie na siatkarskiej mapie Polski wypowiada się prezes KS Piła Michał Lach